Dolokorn

DOLOKORN jest to nawóz wapniowy węglanowo-magnezowy w formie granulowanej. Uzyskiwany jest ze skały dolomitowej, która składa się z węgalnu wapnia i magnezu w ponad 90%.

Zawartość produktu:
60% CaCO3 - węglan wapnia
30% MgCO3 - węglan magnezu
54% CaO - minimalna zawartość składnika CaO

Wapno granulowane Dolokorn dodatkowo zawiera mikroelementy: bor, miedź, mangan, cynk, żelazo.

Wapń - zapewnia dobre ukorzenienie się roślin, korzystne warunki do pobierania innych składników pokarmowych, większą zdrowotność roślin uprawnych, węglanowa forma wapnia dodatkowo lokalnie odkwasza glebę.

Magnez - zapewnia efektywne pobieranie i przetwarzanie azotu w plon, dużą zawartość cukru w korzeniach, duża zawartość tłuszczu w nasionach roślin strączkowych i oleistych, wyższą zdrowotność uprawianych roślin.

Bor - bierze udział w przemianach węglowodanowych i białkowych, syntezie chlorofilu i asymilacji CO2 oraz wykształceniu tkanek twórczych, wierzchołka wzrostu łodygi i korzeni.

Miedź - wpływa na rozwój i budowę anatomiczną wielu tkanek oraz rozwój brodawek korzeniowych roślin motylkowych, zwiększa odporność na choroby grzybowe.

Cynk - bierze udział w przemianach energetycznych, syntezie witamin C,B,PP i chlorofilu, aktywuje regulatory wzrostu.

Wapno granulowane DOLOKORN dopuszczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym zgodnie z dyrektywą ekologiczną UE. Świadectwo Nr NE/126/2010.

 

OLOKORN jest granulowany i bezpyłowy, bardzo dobrze rozsiewa się rozsiewaczami do nawozów mineralnych. Wapno jest szczególnie bogate w magnez - niezbędny do tworzenia zielonego barwnika liści i uzyskania wysokich plonów. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie.

Zalecana dawka wapna granulowanego DOLOKORN dla zaspokojenia potrzeb w wapń i magnez to 200 – 400 kg/ ha. Ewentualnej jej korekty należy dokonać w zależności od zasobności gleby w wapń, magnez oraz mikroskładniki pokarmowe.

Dawkowanie DOLOKORN na 100m2 (ogrody działkowe):

trawniki 5-8kgrozrzutnik
warzywa 6-8kg
ziemniaki 8-10kg
truskawki 8-10kg
kwiaty letnie/jednoroczne 7-10kg
rośliny wieloletnie/byliny 6-8kg
owoce ziarnkowe 12-15kg
owoce pestkowe 12-15kg
krzaki jagód 12-15kg
kuracja wapnem do 30kg
użyźnianie kompostu 20kg/m3

Dawkowanie DOLOKORN na 1 ha (rolnictwo):

zboża 200-300 kg
rzepak 500 kg
kukurydza 200-300 kg
burak cukrowy 250-500 kg
motylkowe i użytki zielone 250-400 kg

Ważne: Należy pamiętać, że wapno nie może być przeorane. Prawidłowe działanie występuje gdy wapno jest rozsypane bezpośrednio na glebę.

 

Jesteśmy bezpośrednim importerem nawozu od producenta dzięki temu posiadamy najbardziej atrakcyjną ofertę cenową na rynku.

Oferujemy wapno granulowane DOLOKORN luzem, posiadamy również możliwość pakowania nawozu w Big-bag 600 kg jak również w worki 50 kg na paletach. Dzięki własnemu taborowi możemy dostarczyć nawóz do klienta.

DOLOKORN dostepny:duka

luzem
Big-bag 600 kg
Worek 50 kg

Ceny są dostosowane pod indywidualne potrzeby klientów oraz wielkość zamówienia.

* zarejestrowani rolnicy płacą podatek VAT 8% *

Zachęcamy do wypróbowania nawozu DOLOKORN na roślinach domowych, darmowe próbki można zamówić drogą mailową lub telefonicznie (dane w dziale kontakt, prosimy o podawanie pełnych danych adresowych do wysyłki).

Posiadamy również w sprzedaży produkt do odstraszania dzikiej zwierzyny Wildgranix, po więcej informacji odsyłamy na stronę www.wildgranix.pl lub kontakt telefoniczny.

W razie pytań dzwoń
+48 77 435 76 77
Ul. 48-314 Pakosławice 58d